Tripp Lite RBC51 UPS battery 12 V
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: RBC51
- EAN: 0037332118660 0373321186600 07 ...1186600 0777780519656more
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 12 V |
| Battery life | 5 year(s) |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Gray |
| Country of origin | Vietnam |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332118667 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 4" (101.6 mm) |
| Height | 1.9" (48.3 mm) |
| Depth | 5.5" (139.7 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 11.9" (302.3 mm) |
| Package height | 5.9" (149.9 mm) |
| Package depth | 7.4" (188 mm) |
| Package weight | 8 lbs (3.63 kg) |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 118110.2" (0 - 3000 m) |
| Non-operating altitude | 0 - 598425.2" (0 - 15200 m) |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Country of origin | Vietnam |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332118667 |