Tripp Lite RBC54 UPS battery 12 V
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: RBC54
- EAN: 0373321186914
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 12 V |
| Battery life | 3 year(s) |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 6 lbs (2.72 kg) |
| Width | 2.5" (63.5 mm) |
| Height | 4" (101.6 mm) |
| Depth | 6" (152.4 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package height | 6.8" (172.7 mm) |
| Package depth | 13.7" (348 mm) |
| Package weight | 26.9 lbs (12.2 kg) |
| Operational conditions | |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 118110.2" (0 - 3000 m) |
| Non-operating altitude | 0 - 598425.2" (0 - 15200 m) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 7" (177.8 mm) |
| Master (outer) case length | 13.7" (348 mm) |
| Master (outer) case height | 6.8" (172.7 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 26.9 lbs (12.2 kg) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Country of origin | Vietnam |