Tripp Lite RELAYIOMINI electrical relay Black, Green
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: RELAYIOMINI
- EAN: 0373321558636
Offer details
Related Products
Description
NOTE: Compatible with SmartOnline® UPS systems specifying the use of this accessory from 5 to 20kVA originally shipping with preinstalled back-panel USB module and dedicated RS-232 DB9 port. Compatible models: SU5000RT4UHV, SU5000RT4UTF, SU6000RT4U, SU6000RT4UHVG, SU6000RT4UHVHW, SU6000RT4UTF, SU6000RT4UTFHW, SU8000RT3U, SU8000RT3UG, SU8000RT3UHW, SU8000RT3U1TF, SU8000RT3UN50, SU8000RT3UN50TF, SU10000RT3U, SU10000RT3UG, SU10KRT3U, SU10KRT3UHV,SU10000RT3U2TF, SU12KRT4UHW, SU16KRT, SU16KRT-1TF, SU16KRTG, SU16KRTHW, SU20KRT, SU20KRT-1TF, SU20KRTG, SU20KRTHW.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black, Green |
| Number of modules | 1 |
| Number of contacts | 3 |
| Certification | RoHS |
| Technical details | |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 7" (177.8 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 6 lbs (2.72 kg) |
| Master (outer) case length | 13.5" (342.9 mm) |
| Master (outer) case height | 11.5" (292.1 mm) |
| Package width | 6" (152.4 mm) |
| Package weight | 8.11 oz (230 g) |
| Package height | 1.6" (40.6 mm) |
| Package depth | 6" (152.4 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332155860 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Dimensions (WxDxH) | 2.4 x 2.8 x 0.906" (61 x 71 x 23 mm) |
| Package width | 6" (152.4 mm) |
| Package weight | 8.11 oz (230 g) |
| Package height | 1.6" (40.6 mm) |
| Package depth | 6" (152.4 mm) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 7" (177.8 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 6 lbs (2.72 kg) |
| Master (outer) case length | 13.5" (342.9 mm) |
| Master (outer) case height | 11.5" (292.1 mm) |