Tripp Lite U325-000-KP-BK keystone module
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: U325-000-KP-BK
- EAN: 0037332195630
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Connector 1 | USB 3.0 A |
| Connector 2 | USB 3.0 A |
| Connector contacts plating | Nickel/Gold |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 0.353 oz (10 g) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 16" (406.4 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 18" (457.2 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 6 oz (170 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332195637 |
| Country of origin | Taiwan |