Vertiv SA1-01002XLNB network equipment chassis 1U Black
- Brand: Vertiv
- Category:
- SKU: SA1-01002XLNB
- EAN: 0767041027983 4064575124666
Offer details
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Frame type | Open frame |
| Rack mounting | Yes |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Cooling type | Passive |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 12.7" (323.8 mm) |
| Weight | 24.9 lbs (11.3 kg) |
| Depth | 21" (533.4 mm) |
| Packaging data | |
| Manual | Yes |