Jabra 14102-10 headphone/headset accessory Microphone windscreen
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 14102-10
- EAN: 0706487012221 5706991013368
Offer details
Related Products
Description
Wind filters for Jabra PRO 9400. One bag contains 10 wind filters.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Microphone windscreen |
| Brand compatibility | Jabra |
| Material | Foam |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra PRO 9400 |
| Country of origin | China |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Package width | 3.54" (90 mm) |
| Package depth | 0.787" (20 mm) |
| Package height | 4.49" (114 mm) |
| Package type | Polybag |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 14.9" (379 mm) |
| Master (outer) case length | 5.67" (144 mm) |
| Master (outer) case height | 22.7" (576 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 3.95 lbs (1.79 kg) |
| Products per master (outer) case | 140 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |