Jabra 14208-10 headphone/headset accessory
- Brand: Jabra
- Category:
- SKU: 14208-10
- EAN: 0706487018193 5706991020854
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black, Silver |
| Compatibility | All Speakerphones and corded USB headsets |
| Country of origin | China |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | Yes |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.88 oz (110 g) |
| Package width | 2.76" (70 mm) |
| Package depth | 3.74" (95 mm) |
| Package height | 0.394" (10 mm) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 11.3" (288 mm) |
| Master (outer) case length | 6.18" (157 mm) |
| Master (outer) case height | 15.5" (394 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 9.7 lbs (4.4 kg) |
| Products per master (outer) case | 240 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |