Kensington SecureBack™ Enclosure and Stand for 9.7-inch iPad® models
- Brand: Kensington
- Category:
- SKU: K97906WW
- EAN: 0085896979067
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | iPad 9.7", iPad Air, iPad Air 2 |
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 9.7" |
| Angle of rotation | 360° |
| Brand compatibility | Apple |
| Weight & dimensions | |
| Width | 8.39" (213 mm) |
| Depth | 11.3" (287 mm) |
| Height | 8.82" (224 mm) |
| Weight | 5.29 lbs (2.4 kg) |
| Package width | 9.02" (229 mm) |
| Package height | 9.49" (241 mm) |
| Package depth | 12.5" (318 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 9.02" (229 mm) |
| Package height | 9.49" (241 mm) |
| Package depth | 12.5" (318 mm) |
| Technical details | |
| Package width | 9.02" (229 mm) |
| Package height | 9.49" (241 mm) |
| Package depth | 12.5" (318 mm) |
| Compatibility | iPad 9.7", iPad Air, iPad Air 2 |
| Product colour | Black |
| Maximum screen size | 9.7" |