RAM Mounts RAM-GDS-AD2U mobile device charger Indoor Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-AD2U
- EAN: 5706998562661
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, UNPKD RAM SNAP-CON 2 MICRO USB TO GDS |
RAM-GDS-AD2U |
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone,Tablet |
| Power source type | USB |
| Design | |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Cable length | 47.2" (1.2 m) |
| Power | |
| Output current | 2000 mA |
| Maximum output voltage | 12 V |
| Minimum output voltage | 5 V |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pcs |
| Other features | |
| Material | Composite |
| Integrated USB cable | Yes |
| Built-in display | No |