RAM Mounts RAM-GDS-CHARGE-USB2W mobile device charger Indoor Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-CHARGE-USB2W
- EAN:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, GDS 2 PORT USB WALL CHARGER |
RAM-GDS-CHARGE-USB2W |
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Charger compatibility | Mobile phone,Smartphone,Tablet |
| Power source type | AC,DC |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Power supply | 24 W |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter output current | 2.4 A |
| Maximum output voltage | 5 V |