RAM Mounts RAM-GDS-DOCK-D2CU mobile device dock station Smartphone Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-DOCK-D2CU
- EAN:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, UNPKD GDS DESKTOP DOCK WITH USB TYPE-C FOR INTELLISKIN PRODUCCTS |
RAM-GDS-DOCK-D2CU |
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Smartphone |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth | No |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Power | |
| Power consumption (max) | 48 W |
| DC input voltage | 5 - 12 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 3" (76.2 mm) |
| Depth | 4.1" (104.1 mm) |
| Height | 2" (50.8 mm) |
| Weight | 17 oz (482 g) |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |