RAM Mounts IntelliSkin 10.1" Cover Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-SKIN-SAM50
- EAN:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, INTELLISKIN FOR SAMSUNG GALAXY TAB A 10.1 2019 (SM-T510 & SM-T515) |
RAM-GDS-SKIN-SAM50 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 10.1" |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab A 10.1 (2019) SM-T510 & SM-T515 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Stand mode | No |
| Maximum screen size | 10.1" |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Tab A 10.1 (2019) SM-T510 & SM-T515 |
| Protection features | Dust resistant, Scratch resistant, Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Closure type | Not supported |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | No |
| Closure type | Not supported |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 9.52 oz (270 g) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |