Tripp Lite BP480V500 UPS battery 240 V
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: BP480V500
- EAN: 0037332184962
Offer details
Related Products
Description
Compatible UPS Systems: SVX30K to 210K, SU40K, SU60K, SU80K, SU20KX, SU40KX, SU60KX, SU80KX, SU60KTV and SU80KTV only.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 240 V |
| Certification | TAA |
| Product colour | Black |
| Compatibility | SU40K, SU60K, SU80K, SU20KX, SU40KX, SU60KX, SU80KX, SU60KTV, SU80KTV |
| Country of origin | Taiwan |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certificates | |
| Certification | TAA |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 4547.9 lbs (2062.9 kg) |
| Width | 40" (1016 mm) |
| Height | 78.7" (1999 mm) |
| Depth | 29.5" (749.3 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 51" (1295.4 mm) |
| Package height | 85" (2159 mm) |
| Package depth | 44" (1117.6 mm) |
| Package weight | 4547.9 lbs (2062.9 kg) |
| Package weight | 4844.4 lbs (2197.4 kg) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 51" (1295.4 mm) |
| Master (outer) case length | 44" (1117.6 mm) |
| Master (outer) case height | 85" (2159 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 4547.9 lbs (2062.9 kg) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Country of origin | Taiwan |