Tripp Lite CS32AC mobile device charger Tablet Black AC Indoor
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: CS32AC
- EAN: 0037332185242
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Tablet |
| Power source type | AC |
| Compatibility | Chromebook |
| Certification | EIA-310-E, UL60950, FCC & IEC Class B NOM |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 23.6" (600 mm) |
| Depth | 21.7" (550 mm) |
| Height | 35.6" (904 mm) |
| Weight | 95.2 lbs (43.2 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 24" (610 mm) |
| Package depth | 22" (560 mm) |
| Package height | 40.9" (1040 mm) |
| Package weight | 109.1 lbs (49.5 kg) |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Certificates | |
| Certification | EIA-310-E, UL60950, FCC & IEC Class B NOM |
| Compliance certificates | RoHS |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Material | Steel |
| Manual | Yes |