Tripp Lite CSHANDLEKIT mounting kit Black, Metallic
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: CSHANDLEKIT
- EAN: 0037332188939
Offer details
Trade Prices
Description
*CS16USB charging stations excluded
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Cable management | Yes |
| Certification | RoHS |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, Metallic |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 21.1 lbs (9.59 kg) |
| Packaging data | |
| Screws included | Yes |
| Package width | 27.6" (700 mm) |
| Package height | 4.6" (116.8 mm) |
| Package depth | 11" (279.9 mm) |
| Package weight | 22.9 lbs (10.4 kg) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 28.1" (715 mm) |
| Master (outer) case length | 34" (862.6 mm) |
| Master (outer) case height | 15" (380 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 317 lbs (143.8 kg) |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332188936 |
| Harmonized System (HS) code | 7326.90.8688 |