Tripp Lite DB9 surge protector Beige
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: DB9
- EAN: 0037332010834 0373320108344
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Specifications
| Power | |
|---|---|
| Nominal current output | 340 A |
| Features | |
| Country of origin | China |
| On/off switch | No |
| Product colour | Beige |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.47 oz (70 g) |
| Width | 1.38" (35.1 mm) |
| Depth | 2.85" (72.4 mm) |
| Height | 0.642" (16.3 mm) |
| Packaging data | |
| Package weight | 2.47 oz (70 g) |
| Package width | 3" (76.2 mm) |
| Package depth | 2" (50.8 mm) |
| Package height | 5" (127 mm) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Telephone line protection | No |
| Network line protection | Yes |
| Input connections | DB9 |
| Audio/video line protection | No |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 19" (482.6 mm) |
| Master (outer) case length | 23" (584.2 mm) |
| Master (outer) case height | 11.5" (292.1 mm) |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332010831 |
| Master (outer) case gross weight | 30.7 oz (870 g) |