Tripp Lite DCPU1 CPU holder Wall-mounted CPU holder Gray
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: DCPU1
- EAN: 0373321816712
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Type | Wall-mounted CPU holder |
| Maximum weight capacity | 40 lbs (18.1 kg) |
| Material | Steel |
| Product colour | Gray |
| Weight & dimensions | |
| Height | 6.1" (154.9 mm) |
| Width | 6.1" (154.9 mm) |
| Depth | 10" (254.8 mm) |
| Weight | 4.14 lbs (1.88 kg) |
| Package weight | 4.98 lbs (2.26 kg) |
| Technical details | |
| Type | Wall-mounted CPU holder |
| Maximum weight capacity | 40 lbs (18.1 kg) |
| Material | Steel |
| Product colour | Gray |
| Package width | 4.48" (113.8 mm) |
| Package height | 4.29" (109 mm) |
| Package depth | 11.3" (287.8 mm) |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.98 lbs (2.26 kg) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 11.9" (302.3 mm) |
| Master (outer) case length | 18.1" (459.7 mm) |
| Master (outer) case height | 16" (406.4 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 41.4 lbs (18.8 kg) |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332181678 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |