Tripp Lite DDR1013SC holder Active holder Tablet/UMPC Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: DDR1013SC
- EAN: 0037332186539 0780746777533
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Type | Active holder |
| Proper use | Indoor |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | No |
| Ergonomics | |
| Minimum screen size | 10" |
| Maximum screen size | 13.5" |
| Angle of rotation | 360° |
| Power | |
| Power source type | Not supported |
| Weight & dimensions | |
| Width | 0.866" (22 mm) |
| Depth | 0.815" (20.7 mm) |
| Height | 9.21" (234 mm) |
| Weight | 2.6 lbs (1.18 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 3.1" (78.7 mm) |
| Package depth | 31.3" (795 mm) |
| Package height | 2.9" (73.7 mm) |
| Package weight | 5.49 lbs (2.49 kg) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 16.3" (414 mm) |
| Master (outer) case length | 32" (812.8 mm) |
| Master (outer) case height | 6.7" (170.2 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 35.7 lbs (16.2 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Other features | |
| Maximum weight capacity | 3.11 lbs (1.41 kg) |