Tripp Lite N001-015-GY networking cable Gray 181.1" (4.6 m) Cat5e U/UTP (UTP)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: N001-015-GY
- EAN: 0037332125637 0373321256372
Offer details
Trade Prices
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Gray |
| Snagless cable boot | Yes |
| Country of origin | China |
| Cable standard | Cat5e |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Conductor type | Stranded |
| Cable length | 181.1" (4.6 m) |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.2000 |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 8" (203.2 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 10" (254 mm) |
| Package weight | 5.64 oz (160 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Product colour | Gray |
| Cable standard | Cat5e |
| Cable shielding | U/UTP (UTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Conductor type | Stranded |
| Cable length | 181.1" (4.6 m) |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332125634 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 16.5 lbs (7.48 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 14.3" (363.2 mm) |
| Master (outer) case length | 14.4" (365.8 mm) |
| Master (outer) case height | 10.2" (259.1 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332125634 |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.2000 |