Tripp Lite N033-001-10PK wire connector RJ45 (FEMALE) White
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: N033-001-10PK
- EAN:
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector(s) | RJ45 (FEMALE) |
| Product colour | White |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.53 oz (100 g) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package width | 7.09" (180.1 mm) |
| Package height | 9.25" (235 mm) |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Connector 2 | RJ45 (FEMALE) |
| Connector 1 | RJ45 (FEMALE) |
| Package width | 7.09" (180.1 mm) |
| Package height | 9.25" (235 mm) |
| Connector(s) | RJ45 (FEMALE) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332200515 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 11.8" (300 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 15.7" (400 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 32.1 oz (910 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332200515 |