Tripp Lite P118-000 cable gender changer DVI-D DVI-I Beige
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P118-000
- EAN: 0037332142009 0662919006216 01 ...9006216 0132017883359 0778888654904 0617834359732 0373321420094more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector contacts plating | Gold |
| Connector 2 | DVI-I |
| Connector 1 | DVI-D |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Performance | |
| Product colour | Beige |
| Country of origin | China |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Technical details | |
| Product colour | Beige |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Design | |
| Product colour | Beige |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case gross weight | 13.8 oz (390 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 10" (254 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 12" (304.8 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332142006 |
| Harmonized System (HS) code | 8536.69.8000 |