Tripp Lite P556-003 video cable adapter 35.8" (0.91 m) DVI-A VGA (D-Sub) Black, Blue, White
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P556-003
- EAN: 0037332170156 7133363421779 78 ...3421779 7887117195958 6240534047902 0373321701568more
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, Blue, White |
| Cable length | 35.8" (0.91 m) |
| Connector 1 | DVI-A |
| Connector 2 | VGA (D-Sub) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 6.7 oz (190 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 6.7 oz (190 g) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 16" (406.4 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 18" (457.2 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 4.21 lbs (1.91 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332170153 |