Tripp Lite P222-010 PS/2 cable 118.1" (3 m) 6-p Mini-DIN
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P222-010
- EAN: 0373320119166 0014445517009
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | 6-p Mini-DIN |
| Connector 2 | 6-p Mini-DIN |
| Country of origin | China |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Technical details | |
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Connector 1 | 6-p Mini-DIN |
| Connector 2 | 6-p Mini-DIN |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332011913 |
| Packaging data | |
| Package width | 6.9" (175.3 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 8.5" (215.9 mm) |
| Package weight | 2.82 oz (80 g) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 11" (279.4 mm) |
| Master (outer) case length | 0.5" (12.7 mm) |
| Master (outer) case height | 14.2" (360.7 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 28.9 oz (820 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332011913 |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.2000 |
| Country of origin | China |