Tripp Lite P562-001-45L DVI cable 11.8" (0.3 m) DVI-D Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P562-001-45L
- EAN: 0720591445362 0373321310722
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Cable length | 11.8" (0.3 m) |
| Connector 1 | DVI-D |
| Connector 2 | DVI-D |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector contacts plating | Gold |
| Dual Link DVI | Yes |
| Data transfer rate | 9.9 Gbit/s |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 3.88 oz (110 g) |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 3.88 oz (110 g) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332131079 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 28.9 oz (820 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 13.5" (342.9 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 15.5" (393.7 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332131079 |