Tripp Lite P120-000 cable gender changer DVI-I VGA Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P120-000
- EAN: 0037332096876 6213759715741 62 ...9715741 6240534047469 0617407346428 0662774027517 0012303783313 5057454765691 0033585576103 0806291817347 5715063368947 0182682312470 0373320968764 0151903475553 0711938982428more
Offer details
Trade Prices
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | VGA |
| Connector 1 | DVI-I |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Performance | |
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width | 4" (101.6 mm) |
| Package height | 0.5" (12.7 mm) |
| Package depth | 5" (127 mm) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Technical details | |
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case gross weight | 14.5 oz (410 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 10" (254 mm) |
| Master (outer) case length | 12" (304.8 mm) |
| Master (outer) case height | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332096873 |
| Harmonized System (HS) code | 8536.69.8000 |