Tripp Lite RBC9-192 UPS battery 192 V
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: RBC9-192
- EAN: 0373321284788
Offer details
Related Products
Description
COMPATIBLE WITH SU5000RT4U, SU6000RT4U and SU8000RT4U (See theRBC selector guide to verify compatibility with your UPS).
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 192 V |
| Number of battery cells | 8 |
| Product colour | Black |
| Compatibility | SU5000RT4U, SU6000RT4U, SU8000RT4U |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 95.9 lbs (43.5 kg) |
| Width | 8.11" (206 mm) |
| Height | 2.68" (68.1 mm) |
| Depth | 24.3" (618 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 11.5" (292.1 mm) |
| Package height | 13.5" (342.9 mm) |
| Package depth | 27.5" (698.5 mm) |
| Package weight | 113.8 lbs (51.6 kg) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 11.5" (292.1 mm) |
| Master (outer) case length | 27.5" (698.5 mm) |
| Master (outer) case height | 13.5" (342.9 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 113.8 lbs (51.6 kg) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |