Tripp Lite S502-01M Serial Attached SCSI (SAS) cable 39.4" (1 m) Red
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: S502-01M
- EAN: 0763615973342 0037332138125 01 ...2138125 0102646236345 0373321381258more
Offer details
Related Products
Description
Supports data rates up to 6.0Gbs
Thin, flexible cable for easy routing and increased airflow
RoHS Compliant
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 2 | 7 PIN SATA |
| Connector 1 | SFF-8484 |
| Product colour | Red |
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Technical details | |
| Package width | 4.4" (111.8 mm) |
| Package height | 0.252" (6.4 mm) |
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332138122 |
| Colour | |
| Product colour | Red |
| Ports & interfaces | |
| Connector 2 | 7 PIN SATA |
| Connector 1 | SFF-8484 |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Packaging data | |
| Package depth | 5" (127 mm) |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
| Package width | 4.4" (111.8 mm) |
| Package height | 0.252" (6.4 mm) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 13.9" (353.1 mm) |
| Master (outer) case length | 14.3" (363.2 mm) |
| Master (outer) case height | 10.5" (266.7 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 16.1 lbs (7.3 kg) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.2000 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332138122 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.2000 |