Tripp Lite S502-20N Serial Attached SCSI (SAS) cable 19.7" (0.5 m) Red
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: S502-20N
- EAN: 0373321499618 0037332149961 03 ...2149961 0311258310033 0088021332171 0151903665305more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 2 | 4 x SATA 7-pin |
| Connector 1 | SFF-8484 |
| Product colour | Red |
| Cable length | 19.7" (0.5 m) |
| Technical details | |
| Package width | 6.3" (160 mm) |
| Package height | 0.252" (6.4 mm) |
| Cable length | 19.7" (0.5 m) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332149968 |
| Colour | |
| Product colour | Red |
| Ports & interfaces | |
| Connector 2 | 4 x SATA 7-pin |
| Connector 1 | SFF-8484 |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 19.7" (0.5 m) |
| Packaging data | |
| Package depth | 9.6" (243.8 mm) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Package width | 6.3" (160 mm) |
| Package height | 0.252" (6.4 mm) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 10.9" (276.9 mm) |
| Master (outer) case length | 11.6" (294.6 mm) |
| Master (outer) case height | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 22.6 oz (640 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.2000 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332149968 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.2000 |