Tripp Lite SUBB120 circuit breaker
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: SUBB120
- EAN: 0663072927837 0373321563968 00 ...1563968 0037332156396more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Power | |
|---|---|
| Input voltage | 120 V |
| Input current | 20 A |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 3.25" (82.6 mm) |
| Depth | 0.748" (19 mm) |
| Height | 3.25" (82.6 mm) |
| Weight | 3.53 oz (100 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package depth | 0.748" (19 mm) |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 7" (177.8 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 4.94 oz (140 g) |
| Master (outer) case length | 0.748" (19 mm) |
| Master (outer) case height | 9" (228.6 mm) |
| Country of origin | United States |