Tripp Lite SUWL520C-10 power cable Black 118.1" (3 m) Power plug type L
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: SUWL520C-10
- EAN: 0037332156075 0373321560752
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 1 | Power plug type L |
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Features | |
| Connector 1 | Power plug type L |
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 120 V |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.31 lbs (1.5 kg) |
| Package width | 11.9" (302.3 mm) |
| Package depth | 11.9" (302.3 mm) |
| Package height | 6.5" (165.1 mm) |
| Package weight | 4.1 lbs (1.86 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 11.9" (302.3 mm) |
| Package depth | 11.9" (302.3 mm) |
| Package height | 6.5" (165.1 mm) |
| Package weight | 4.1 lbs (1.86 kg) |
| Technical details | |
| Country of origin | United States |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 4.1 lbs (1.86 kg) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 11.9" (302.3 mm) |
| Master (outer) case length | 11.9" (302.3 mm) |
| Master (outer) case height | 6.5" (165.1 mm) |
| Other features | |
| Country of origin | United States |