Tripp Lite T020-001-LC9 fiber optic adapter FC/LC 1 pc(s) Blue, Silver
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: T020-001-LC9
- EAN: 0037332197634
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Number of connectors | 1 |
| Connector type | FC/LC |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Product colour | Blue, Silver |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Technical details | |
| Number of connectors | 1 |
| Connector type | FC/LC |
| Fiber mode structure | Multi-mode |
| Product colour | Blue, Silver |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332197631 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 10" (254 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 12" (304.8 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 5.64 oz (160 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332197631 |