Tripp Lite TLM406NC power extension 70.9" (1.8 m)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: TLM406NC
- EAN: 0601000710847 7445803186446 01 ...3186446 0151903615867 0763616000122 0168141580970 0172302768831 0163120466351 0373321343706 0777785712038 0132017941783 0666669999569 0999993115115more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Power | |
| AC input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 8.75" (222.2 mm) |
| Depth | 2.5" (63.5 mm) |
| Height | 2" (50.8 mm) |
| Weight | 22.6 oz (640 g) |
| Technical details | |
| Weight (imperial) | 1.4 lbs |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332134377 |
| Colour | |
| Cable colour | White |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 2.52 x 2.01 x 8.74" (64 x 51 x 222 mm) |
| Packaging data | |
| Package weight | 27.2 oz (770 g) |
| Package width | 10.2" (259.1 mm) |
| Package height | 25.2" (640.1 mm) |
| Package depth | 5.6" (142.2 mm) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 11.7" (297.2 mm) |
| Master (outer) case length | 11.7" (297.2 mm) |
| Master (outer) case height | 10.9" (276.9 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 17.2 lbs (7.8 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332134377 |