Tripp Lite TLM609GF power extension 106.3" (2.7 m)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: TLM609GF
- EAN: 0151903615898 0373321401420 00 ...1401420 0021111539487 0702789416323more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Cable length | 106.3" (2.7 m) |
| Power | |
| AC input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 0 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 3.07" (78 mm) |
| Depth | 1.61" (40.9 mm) |
| Height | 16" (405.6 mm) |
| Weight | 3.2 lbs (1.45 kg) |
| Technical details | |
| Weight (imperial) | 3.24 lbs |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332140149 |
| Colour | |
| Cable colour | Yellow |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 3.07 x 1.61 x 16" (77.9 x 40.8 x 405.6 mm) |
| Packaging data | |
| Package weight | 3.2 lbs (1.45 kg) |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package height | 2" (50.8 mm) |
| Package depth | 16.7" (424.2 mm) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 7.4" (188 mm) |
| Master (outer) case length | 13.5" (342.9 mm) |
| Master (outer) case height | 16.8" (426.7 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 20 lbs (9.07 kg) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332140149 |