Tripp Lite TLM812GF power distribution unit (PDU)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: TLM812GF
- EAN: 0071020017002 0373321401352 01 ...1401352 0163120576722more
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Design | |
|---|---|
| Certification | cULus, RoHS |
| Ports & interfaces | |
| Output connections | 8 NEMA 5-15R |
| Input connection type | GFCI 5-15P |
| Features | |
| Cable length | 126" (3.2 m) |
| Certification | cULus, RoHS |
| Ergonomics | |
| Cable length | 126" (3.2 m) |
| Power | |
| Nominal input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 60 Hz |
| Certificates | |
| Certification | cULus, RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.24 lbs (1.47 kg) |
| Width | 5.12" (130 mm) |
| Depth | 1.57" (40 mm) |
| Height | 10.2" (260 mm) |
| Package width | 10" (254 mm) |
| Package depth | 14.8" (375.9 mm) |
| Package height | 2.5" (63.5 mm) |
| Package weight | 3.59 lbs (1.63 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 10" (254 mm) |
| Package depth | 14.8" (375.9 mm) |
| Package height | 2.5" (63.5 mm) |
| Package weight | 3.59 lbs (1.63 kg) |
| Technical details | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332140132 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 10.7" (271.8 mm) |
| Master (outer) case length | 15.5" (393.7 mm) |
| Master (outer) case height | 13.5" (342.9 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 23.6 lbs (10.7 kg) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332140132 |