Tripp Lite U060-000-KPA-BK electrical socket coupler
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: U060-000-KPA-BK
- EAN:
Offer details
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Sockets quantity | 1 |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package weight | 0.353 oz (10 g) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 14" (355.6 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 17" (431.8 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 6.35 oz (180 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332195699 |