Offer details
Related Products
Description
Foam ear cushions for Jabra BIZ 2300. One pack contains 10 ear cushions.
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ear pad |
| Material | Foam |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Jabra Biz 2300 |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Package width | 8.74" (222 mm) |
| Package depth | 3.44" (87.5 mm) |
| Package height | 5.83" (148 mm) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 26.8" (680 mm) |
| Master (outer) case length | 7.01" (178 mm) |
| Master (outer) case height | 18" (456 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 2.43 lbs (1.1 kg) |
| Products per master (outer) case | 15 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Quantity per pack | 10 pc(s) |