RAM Mounts RAM-GDS-DOCK-6G1PU charging station organizer Freestanding Composite Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-DOCK-6G1PU
- EAN:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, UNPKD RAM DESK POWERED GDS 6 GANG DOCK |
RAM-GDS-DOCK-6G1PU |
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Freestanding |
| Number of devices supported | 6 |
| Product colour | Black |
| Material | Composite |
| LED indicators | Charging |
| Operating principle | Contact |
| Power | |
| Output current | 2 A |
| Input voltage | 110 - 220 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 4.29" (109 mm) |
| Depth | 10.4" (264 mm) |
| Height | 4" (101.6 mm) |
| Weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |