RAM Mounts RAM-GDS-SKIN-AP8 tablet case 9.7" Cover Black
- Brand: RAM Mounts
- Category:
- SKU: RAM-GDS-SKIN-AP8
- EAN:
Offer details
Trade Prices
| Distributor | Product | SKU | Stock | Updated | Price |
|---|---|---|---|---|---|
|
S, RAM GDS SKIN APPLE IPAD AIR 2 |
RAM-GDS-SKIN-AP8 |
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Maximum screen size | 9.7" |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Air 2 |
| Protection features | Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Features | |
| Case type | Cover |
| Stand mode | No |
| Maximum screen size | 9.7" |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPad Air 2 |
| Protection features | Shock resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Black |
| Battery | |
| Built-in battery | No |
| Design | |
| Stand mode | No |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 10.2 oz (290 g) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |