Tripp Lite CSHANDLEKIT2 portable device management cart/cabinet Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: CSHANDLEKIT2
- EAN:
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Portable device management cart |
| Placement | Floor |
| Number of devices supported | 16 |
| Maximum weight capacity | 350.1 lbs (158.8 kg) |
| Product colour | Black |
| Locking | Yes |
| Design | |
| Type | Portable device management cart |
| Placement | Floor |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Number of devices supported | 16 |
| Maximum weight capacity | 350.1 lbs (158.8 kg) |
| Locking | Yes |
| Compatibility | CSC16AC, CSC16ACW, CSC16USB |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 21.1 lbs (9.59 kg) |
| Package width | 18.6" (472.4 mm) |
| Package depth | 21" (533.4 mm) |
| Package height | 4.4" (111.8 mm) |
| Package weight | 18.9 lbs (8.57 kg) |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Mounting brackets included | Yes |
| Screws included | Yes |
| Cables included | AC |
| Packaging data | |
| Package width | 18.6" (472.4 mm) |
| Package depth | 21" (533.4 mm) |
| Package height | 4.4" (111.8 mm) |
| Package weight | 18.9 lbs (8.57 kg) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case width | 18.6" (472.4 mm) |
| Master (outer) case length | 21" (533.4 mm) |
| Master (outer) case height | 4.4" (111.8 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 18.9 lbs (8.57 kg) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |