Tripp Lite MR1612 multimedia cart/stand Black Flat panel Multimedia stand
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: MR1612
- EAN: 0037332191724
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Country of origin | Taiwan |
| Type | Multimedia stand |
| Recommended usage | Flat panel |
| Maximum weight capacity | 39.7 lbs (18 kg) |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 3926.90.9985 |
| Technical details | |
| Package width | 11.6" (294.9 mm) |
| Package height | 2.05" (52.1 mm) |
| Package depth | 16.1" (410 mm) |
| Number of displays supported | 1 |
| Country of origin | Taiwan |
| Type | Multimedia stand |
| Recommended usage | Flat panel |
| Maximum weight capacity | 39.7 lbs (18 kg) |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Height | 5.5" (139.7 mm) |
| Width | 15.6" (396.9 mm) |
| Depth | 11.3" (285.8 mm) |
| Weight | 28.9 oz (820 g) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 11.6" (294.9 mm) |
| Package height | 2.05" (52.1 mm) |
| Package depth | 16.1" (410 mm) |
| Package weight | 2.2 lbs (1 kg) |
| Other features | |
| Country of origin | Taiwan |
| Sustainability | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 11.8" (300 mm) |
| Master (outer) case length | 17.1" (435.1 mm) |
| Master (outer) case height | 12" (304.8 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 18.3 lbs (8.28 kg) |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332191721 |
| Harmonized System (HS) code | 3926.90.9985 |