Tripp Lite MR2208G monitor mount / stand Silver, Transparent
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: MR2208G
- EAN: 0037332197306
Offer details
Description
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 39.7 lbs (18 kg) |
| Design | |
| Product colour | Silver, Transparent |
| Technical details | |
| Product colour | Silver, Transparent |
| Product type | Shelf display stand |
| Weight & dimensions | |
| Width | 22" (559.3 mm) |
| Depth | 8.27" (210.1 mm) |
| Height | 3.15" (80 mm) |
| Weight | 4.41 lbs (2 kg) |
| Package width | 24.3" (617.2 mm) |
| Package depth | 8.7" (221 mm) |
| Package height | 1.9" (48.3 mm) |
| Package weight | 5.07 lbs (2.3 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 24.3" (617.2 mm) |
| Package depth | 8.7" (221 mm) |
| Package height | 1.9" (48.3 mm) |
| Package weight | 5.07 lbs (2.3 kg) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 25.1" (637.5 mm) |
| Master (outer) case length | 10.5" (266.7 mm) |
| Master (outer) case height | 9.8" (248.9 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 24.7 lbs (11.2 kg) |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332197303 |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Country of origin | China |