Tripp Lite P404-006 serial cable Black 72" (1.83 m) DB9 DB25
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P404-006
- EAN: 0037332012197 0373320121978
Offer details
Description
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Magnetically shielded | Yes |
| Connector 2 | DB25 |
| Connector 1 | DB9 |
| Product colour | Black |
| Cable length | 72" (1.83 m) |
| Connector contacts plating | Gold |
| Package width | 4.6" (116.8 mm) |
| Package length | 0.5" (1.27 cm) |
| Package height | 0.5" (12.7 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332012194 |
| Features | |
| Magnetically shielded | Yes |
| Connector 2 | DB25 |
| Connector 1 | DB9 |
| Product colour | Black |
| Cable length | 72" (1.83 m) |
| Connector contacts plating | Gold |
| Country of origin | China |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Packaging data | |
| Package weight | 6.35 oz (180 g) |
| Package depth | 7.8" (198.1 mm) |
| Package width | 4.6" (116.8 mm) |
| Package length | 0.5" (1.27 cm) |
| Package height | 0.5" (12.7 mm) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 0" (0 mm) |
| Master (outer) case length | 14.1" (358.1 mm) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.2000 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332012194 |