Tripp Lite U238-000-1 cable gender changer USB 2.0 SATA/IDE Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: U238-000-1
- EAN: 0037332173379 0012236123507 03 ...6123507 0373321733798more
Offer details
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | SATA/IDE |
| Connector 1 | USB 2.0 |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Performance | |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 4" (101.6 mm) |
| Weight | 2.47 oz (70 g) |
| Height | 0.748" (19 mm) |
| Depth | 2.75" (69.8 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 2.9" (73.7 mm) |
| Package height | 5.3" (134.6 mm) |
| Package depth | 4.8" (121.9 mm) |
| Package weight | 11.3 oz (320 g) |
| Technical details | |
| Plug and Play | Yes |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case gross weight | 15.9 lbs (7.21 kg) |
| Products per master (outer) case | 20 pc(s) |
| Master (outer) case width | 10.7" (271.8 mm) |
| Master (outer) case length | 15.9" (403.9 mm) |
| Master (outer) case height | 11.8" (299.7 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332173376 |
| Harmonized System (HS) code | 8517.62.0090 |