Tripp Lite P566-006-MINI video cable adapter 72" (1.83 m) DVI-D Mini-HDMI Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P566-006-MINI
- EAN: 0037332186065
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Cable length | 72" (1.83 m) |
| Connector 1 | DVI-D |
| Connector 2 | Mini-HDMI |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Width | 6.5" (165.1 mm) |
| Height | 0.5" (12.7 mm) |
| Depth | 9" (228.6 mm) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 6.5" (165.1 mm) |
| Height | 0.5" (12.7 mm) |
| Depth | 9" (228.6 mm) |
| Weight | 4.23 oz (120 g) |
| Package width | 6.5" (165.1 mm) |
| Package depth | 9" (228.6 mm) |
| Package height | 0.5" (12.7 mm) |
| Package weight | 4.23 oz (120 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 6.5" (165.1 mm) |
| Package depth | 9" (228.6 mm) |
| Package height | 0.5" (12.7 mm) |
| Package weight | 4.23 oz (120 g) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 9" (228.6 mm) |
| Master (outer) case length | 13" (330.2 mm) |
| Master (outer) case height | 2.5" (63.5 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 2.65 lbs (1.2 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332186062 |