Tripp Lite P566-010 video cable adapter 120.1" (3.05 m) HDMI DVI-D Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P566-010
- EAN: 0037332122940 0132017638492 07 ...7638492 0763615943918 0521375262126 0640206619615 0151903594674 0163120537570 0373321229406 0642125335928more
Offer details
Trade Prices
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Vietnam |
| Product colour | Black |
| Cable length | 120.1" (3.05 m) |
| Connector 1 | HDMI |
| Connector 2 | DVI-D |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Data transfer rate | 5000 Gbit/s |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Technical details | |
| Country of origin | Vietnam |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 13.7" (348 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 15.7" (398.8 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 3.17 lbs (1.44 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332122947 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |