Tripp Lite U330-10M USB cable USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 393.7" (10 m) USB A Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: U330-10M
- EAN: 0373321827220 0012305132560
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Female |
| Country of origin | China |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB A |
| Cable length | 393.7" (10 m) |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 393.7" (10 m) |
| Package width | 9" (228.6 mm) |
| Package depth | 0.0984" (2.5 mm) |
| Package height | 10.6" (269.2 mm) |
| Package weight | 17.6 oz (500 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 9" (228.6 mm) |
| Package depth | 0.0984" (2.5 mm) |
| Package height | 10.6" (269.2 mm) |
| Package weight | 17.6 oz (500 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ports & interfaces | |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB A |
| Data transmission | |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332182729 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Master (outer) case gross weight | 5.71 lbs (2.59 kg) |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case width | 13.8" (350.5 mm) |
| Master (outer) case length | 0.0984" (2.5 mm) |
| Master (outer) case height | 15.7" (398.8 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332182729 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |