Tripp Lite P504-025 VGA cable 300" (7.62 m) Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: P504-025
- EAN: 0037332135803 0956263205969 06 ...3205969 0611101320999 0373321358038more
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Cable length | 300" (7.62 m) |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector contacts plating | Gold |
| Magnetically shielded | Yes |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Packaging data | |
| Package width | 10" (254 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 12" (304.8 mm) |
| Package weight | 2.29 lbs (1.04 kg) |
| Other features | |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 20037332135807 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 10" (254 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 12" (304.8 mm) |
| Package weight | 2.29 lbs (1.04 kg) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 24.9 lbs (11.3 kg) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 15" (381 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 10" (254 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 20037332135807 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |