Tripp Lite SUWL630C-10 power cable Black 118.1" (3 m) NEMA L6-30R
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: SUWL630C-10
- EAN: 0037332156181 0373321561810
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | NEMA L6-30R |
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Features | |
| Connector 2 | NEMA L6-30R |
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 208 - 240 V |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 4.1 lbs (1.86 kg) |
| Package width | 11.9" (302.3 mm) |
| Package depth | 12" (304.8 mm) |
| Package height | 6.4" (162.6 mm) |
| Package weight | 4.81 lbs (2.18 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 11.9" (302.3 mm) |
| Package depth | 12" (304.8 mm) |
| Package height | 6.4" (162.6 mm) |
| Package weight | 4.81 lbs (2.18 kg) |
| Technical details | |
| Country of origin | United States |
| Logistics data | |
| Master (outer) case gross weight | 4.81 lbs (2.18 kg) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 11.9" (302.3 mm) |
| Master (outer) case length | 12" (304.8 mm) |
| Master (outer) case height | 6.4" (162.6 mm) |
| Other features | |
| Country of origin | United States |