Tripp Lite S455-003 SCSI cable Black External 35.4" (0.9 m) 68-p
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: S455-003
- EAN: 0102646174487 0373321381876 06 ...1381876 0605111730206more
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Connector gender | Male/Male |
| Cable standard | Ultra-320 SCSI |
| Cable type | External |
| Connector 1 | 68-p |
| Connector 2 | 68-p |
| Number of connectors | 2 |
| Cable length | 35.4" (0.9 m) |
| Packaging data | |
| Package width | 6" (152.4 mm) |
| Package depth | 6" (152.4 mm) |
| Package height | 0.5" (12.7 mm) |
| Package weight | 6.35 oz (180 g) |
| Technical details | |
| Connector gender | Male/Male |
| Cable standard | Ultra-320 SCSI |
| Cable type | External |
| Connector 1 | 68-p |
| Connector 2 | 68-p |
| Number of connectors | 2 |
| Cable length | 35.4" (0.9 m) |
| Products per master (outer) case | 50 pc(s) |
| Master (outer) case width | 17.7" (449.6 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 23.1 lbs (10.5 kg) |
| Master (outer) case length | 13.4" (340.4 mm) |
| Master (outer) case height | 11" (279.4 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 20037332138181 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Products per master (outer) case | 50 pc(s) |
| Master (outer) case width | 17.7" (449.6 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 23.1 lbs (10.5 kg) |
| Master (outer) case length | 13.4" (340.4 mm) |
| Master (outer) case height | 11" (279.4 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 20037332138181 |