Tripp Lite S506-003 Serial Attached SCSI (SAS) cable 39.4" (1 m) Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: S506-003
- EAN: 0102646201756 0050927427572 07 ...7427572 0763615973373 0037332143334 0797864147193 0373321433346more
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Weight | 2.12 oz (60 g) |
| Connector 2 | SFF-8087 |
| Connector 1 | SFF-8087 |
| Product colour | Black |
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Technical details | |
| Package width | 3.9" (99.1 mm) |
| Package height | 5.3" (134.6 mm) |
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332143331 |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Connector 2 | SFF-8087 |
| Connector 1 | SFF-8087 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 2.12 oz (60 g) |
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Packaging data | |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package weight | 2.12 oz (60 g) |
| Package width | 3.9" (99.1 mm) |
| Package height | 5.3" (134.6 mm) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 7.5" (190.5 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 11.8" (299.7 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 22.6 oz (640 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.9090 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332143331 |
| Other features | |
| Harmonized System (HS) code | 8544.42.9090 |